Правління Національного банку України (НБУ) вирішило з 31 січня понизити облікову ставку до 11% з 13,5% річних, на якому вона перебувала з 13 грудня 2019 року. Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.
"Національний банк продовжує пом'якшення монетарної політики, щоб забезпечити інфляцію на рівні 5% і підтримати стійкий економічне зростання", – наголошується в повідомленні.
Згідно йому, на кінець 2020 року прогноз облікової ставки знижено до 7%.
Нагадаємо, що у вівторок Мінфін випустив піврічні ОВДП під 9,8% річних. Відповідно, якщо держава хоче залучити інвестиції в реальний сектор, а не держпапери, облікова ставка має бути на рівні 9%.
За словами експертів, будь-яке зниження ставки - це добре. Зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Після зниження ставки: кредити для фізосіб стануть дешевші. Кредити для компаній теж подешевшають, але не відразу, оскільки попит на них перевищує пропозицію банків. Прибутковість ОВДП теж знизиться, але інтерес інвесторів до державних цінних паперів будуть зберігаться.
Нагадаємо, що Нацбанку 13 грудня 2019 року знизив облікову ставку до 13,5% річних. Раніше НБУ вирішив, з 25 жовтня, знизити облікову ставку до 15,5% річних з 16,5% річних, на якому вона перебувала з 6 вересня цього року. В липні, регулятор знизив облікову ставку до 17%.
Детальніше про монетарної політики і зниження облікової ставки читайте в статті Богдана Данилишина "Монетарна політика VS економічне зростання: змагання затягнулося" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".