Національний банк України (НБУ) затвердив Стратегію макропруденціальної політики, в якій визначив порядок виявлення накопичення системних ризиків у фінансовому секторі і реагування у разі їх реалізації. Про це повідомляє прес-служба регулятора з посиланням на документ.
Кінцева мета Стратегії - забезпечення фінансової стабільності за рахунок підвищення стійкості фінансової системи та недопущення накопичення системних ризиків. Вона досягається шляхом виконання проміжних цілей з урахуванням рекомендацій Європейської ради з системних ризиків і особливостей української фінансової системи.
Стратегія визначає шість проміжних цілей: недопущення надмірного зростання кредитування; недопущення накопичення дефіциту ліквідності; обмеження концентрації ризиків; обмеження впливу перекручених стимулів; підвищення стійкості фінансової інфраструктури; зниження рівня доларизації в секторі.
У Стратегії докладно викладена послідовність кроків Нацбанку щодо досягнення проміжних цілей, починаючи від виявлення системних ризиків, вибору, калібрування і активації макропруденційних інструментів і закінчуючи оцінкою їх впливу на ситуацію і прийняттям рішення про продовження або припинення їх застосування.
Як вважає головний редактор тижневика "Дзеркало тижня. Україна" Юлія Мостова, банківську систему розчистили від кептивних банків, але по-справжньому реформа не заробила. В Україні близько 60% банківського сектора - це тепер державні банки.