НБУ відновлює скупку валюти у банків

Поділитися
НБУ відновлює скупку валюти у банків НБУ відновлює валютні аукціони
Нацбанк починає регулярні аукціони.

Національний банк України має намір повернутися до практики регулярних аукціонів з купівлі у банків іноземної валюти на міжбанку. Але за умови - НБУ буде купувати не більше $ 10 млн на день.

Валюту НБУ буде купувати у будь-якого банку, причому, банк може подати кілька заявок з різними курсами. НБУ купить валюту (у рамках позиції), навіть якщо запропонований курс продажу найнижчий.

"Іншими словами, регулятор може придбати, наприклад, $ 5 млн, або $ 7 млн залежно від суми, яку учасники будуть пропонувати за прийнятною ціною", - розповів директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, повідомляє прес-служба НБУ.

Втім, регулятор може визнати аукціон таким, що не відбувся, якщо визнає пропозицію банку "неприйнятною". Раніше в НБУ повідомляли, що будуть штрафувати банки за надмірну скупку валюти на міжбанку.

"Деталі з проведення аукціонів, зокрема дату і час, обсяг покупки тощо, будуть публікуватися окремо перед кожним з аукціонів", - йдеться в повідомленні.

Повернутися до скупки валюти на міжбанку НБУ вирішив через кілька причин: стабілізацію валютного ринку, очікування надходження валюти з-за кордону від продажу врожаю. На думку НБУ, купівля валюти не несе "ризику негативного впливу на обмінний курс гривні".

Всього з початку поточного року регулятор придбав на міжбанку валюти на $ 1,3 млрд.

В кінці лютого 2014 року Нацбанк обмежив отримання готівкових коштів в іноземній валюті з поточних депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в розмірі 15 тис. грн на добу. Наприкінці липня того ж року Нацбанк розширив введене раніше обмеження з видачі готівкової гривні через каси банків і банкомати в межах до 150 тис. грн на добу на поточні та депозитні рахунки клієнтів.

Ці обмеження кілька разів продовжувалися (востаннє – з початку березня 2015 року на три місяці) і поки діють до 3 червня 2015 року, як і обмеження на купівлю валюти населенням на суму в еквіваленті не більш 3 тис. грн на добу.

Як писали в статті для ZN.UA Роман Івченко та Юрій Сколотяний, існує прагнення НБУ використовувати валютний контроль як батіг, щоб демотивувати населення і бізнес "йти у валюту". Тому не дивно, що в Україні валютний контроль оперує в більшій мірі не регламентує, а що обмежують і забороняють інструментарієм. Докладніше про обмеження НБУ читайте в матеріалі Валютне регулювання: торжество несвободи в "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі