Нацбанк, зокрема, спростив реєстраційні процедури в разі зміни кредитора з резидента на нерезидента, а саме розширив перелік учасників такої угоди, які мають право звертатися до центробанк для ініціювання відповідних реєстраційних процедур.
"Відтепер реєстрація або внесення змін в угоду може здійснюватися як за зверненням резидента-позичальника, так і нерезидента-кредитора - у випадку зміни нерезидента-кредитора на іншого нерезидента, або уповноваженого банку - у разі зміни кредитора (уповноваженого банку) на нерезидента-нового кредитора", - пояснює НБУ.
Раніше ініціювати реєстрацію та внесення змін у реєстраційні дані мали право виключно позичальники.
Рішення центробанку також передбачає впровадження автоматичної системи реєстрації угод. У новій системі внесення запису в електронний реєстр про залучення фінансування буде здійснюватися автоматично, на підставі наданих уповноважених банком даних про угоду. Крім цього, уповноважені банки отримують доступ до електронного реєстру та право самостійно інформувати резидентів-позичальників про проведену реєстрацію. В рамках системи уповноважені банки також можуть контролювати дотримання вимог законодавства щодо максимальної процентної ставки під час проведення операцій за договорами, департамент фінансового моніторингу НБУ може проводити попередній аналіз і перевірку угод, що мають ознаки ризикової діяльності (у разі відсутності підозр – департамент буде передавати угоду для реєстрації автоматично). Крім того, з впровадженням автоматичної системи буде спрощено перелік підстав для анулювання реєстрації: відтепер НБУ не буде анулювати реєстрацію угоди у разі неотримання статистичної інформації про операції в рамках такої угоди протягом 90 днів.
НБУ також анулював вимогу обов'язкового подання резидентами-позичальниками довідки про обсяги фактично залученого кредиту і стан його погашення. Раніше резиденти-позичальники повинні були подавати таку довідку в уповноважений банк у разі розміщення залучених коштів в іноземній валюті на рахунках за межами України.
Зазначені зміни набирають чинності з 10 квітня 2017 року, в цілому постанова набирає чинності з 25 березня 2017 року.
Нацбанк спростив порядок переміщення готівкової іноземної валюти через митний кордон.
НБУ також спростив процедуру реєстрації змін до договорів на залучення резидентами кредитів в іноземній валюті від нерезидентів. З 4 березня банкам не потрібно надавати в НБУ скан-копії документів при реєстрації змін до кредитних договорів за наявності індикаторів ризикових фінансових операцій.
23 лютого Нацбанк спростив зарубіжні операції українцям. Тепер фізичні особи можуть розміщувати на зарубіжних рахунках іноземну валюту з джерелом походження за межами України без індивідуальних ліцензій Нацбанку.