НБУ розширив перелік застав за кредитами для екстреної підтримки ліквідності банків

Поділитися
НБУ розширив перелік застав за кредитами для екстреної підтримки ліквідності банків НБУ пішов на поступки банкам за кредитами для підтримки їх ліквідності © Нацбанк України / Flickr
Зміни вступили в силу з сьогоднішнього дня.

Національний банк України розширив перелік можливих застав за кредитами для інструменту екстреної підтримки ліквідності банків (Emergency liquidity assistance, ELA) та спростив порядок їх оформлення. Таке рішення закріплено постановою правління НБУ "Про внесення змін до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків" від 27 березня 2017 року №27, яке набуває чинності 28 березня. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Відтепер банки зможуть надавати для отримання кредитів ELA в якості застави майнових прав за кредитами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які забезпечені не тільки іпотекою, але і одночасно іншими активами, тобто змішаною заставою. Крім того, майнові права за кредитами, наданими фізичним особам, зобов'язання за якими забезпечені іпотекою, будуть прийматися Нацбанком у заставу на портфельній основі (згідно з реєстром укладених банком кредитних договорів) з балансової вартості кредитів, визначеною банком. При цьому в якості застави приймаються майнові права по іпотечних кредитах фізособам, наданим тільки в національній валюті.

НБУ також уточнив, що цінні папери приймаються в якості застави по кредитах ELA за справедливою вартістю.

Нагадаємо, що інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків - ELA - введено в грудні 2016 року. Кредити, отримані по інструменту ELA, призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку у випадку настання надзвичайних ситуацій, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, у тому числі за рахунок коштів акціонерів і стандартних інструментів рефінансування НБУ під заставу державних цінних паперів та іноземної валюти. Отримані в рамках ELA кредитні кошти банки повинні направити на виконання зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами (крім пов'язаних з банком осіб).

Раніше повідомлялося, що Нацбанк хоче залучити іноземних інвесторів купувати проблемні кредити українських банків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі