Аналітики вважають, що в середньостроковій перспективі не потрібно чекати від монетарної політики України жодних сюрпризів. Тобто НБУ буде ще деякий час підвищувати облікову ставку. Про це у своєму коментарі для ZN.UA розповів Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio.
«З початку 2021 року було задано тенденцію підвищення облікової ставки як заходу щодо зниження інфляційного тиску – з 6% ставку підняли до 8,5%. Прогнози провідних світових аналітичних агентств зводяться до того, що у 2022 році дії фінансового регулятора будуть аналогічними – облікову ставку підвищуватимуть», – сказав він.
Така політика НБУ може вдарити по ринку кредитування. Оскільки бізнесу не вигідно брати кредити за високими ставками, які зростатимуть через підвищення ставки НБУ. Однак, як зазначив експерт, у бізнесу залишається держпрограма «5-7-9%».
«Щоб не занапастити ринок кредитування країни вже створено програми підтримки малого та середнього бізнесу «5-7-9%», де можна і кредит на розвиток бізнесу взяти, і лізингом скористатися», - зазначив він.
Нагадаємо, що Нацбанк 21 жовтня зберіг облікову ставку на рівні 8,5% річних. У вересні НБУ прийняв рішення збільшити облікову ставку до рівня 8,5% річних. За кілька місяців до цього - збільшити до 8% річних.
НБУ зберіг облікову ставку 17 червня на рівні 7,5%. Це рішення підтримали сім з 10 членів комітету з монетарної політики Нацбанку, ще троє членів комітету пропонували діяти більш рішуче і підняти ставку до 8%.
Хоча експерт ZN.UA Тетяна Богдан навпаки рекомендувала знижувати ставку, її аргументи можна прочитати в тексті "Задзеркалля платіжного балансу".