Національний банк України (НБУ) засумнівався в діях ліквідатора санаторію "Женева", який належить ТОВ "Трускавецьінвест", і звернувся до Міністерства юстиції з проханням перевірити законність дій. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
У Нацбанку нагадали, що в 2013 році комплекс та земельну ділянку було передано в заставу Єврогазбанку, після чого банк передав майнові права на цю заставу під кредит рефінансування НБУ.
В 2018 році ринкова вартість нерухомого майна, що входять до складу комплексу "Женева", з внутрішньою оцінкою НБУ склала 261,6 млн грн, включаючи 244, 6 млн грн - вартість нерухомості, 17 млн грн - земельної ділянки.
За інформацією НБУ, арбітражний керуючий та ліквідатор комплексу В. Бондаренко такої оцінки вартості майна боржника не здійснював. Зате на торгах, призначених на 28 грудня цього року, він визначив стартову ціну нерухомого майна ТОВ "Трускавецьінвест" - 223,1 млн грн з можливістю зниження початкової вартості майна кроку аукціону, який становить 2,2 млн грн.
Таким чином, комплекс, який за оцінками НБУ стоїть 261,6 млн грн, може бути проданий всього за 2,2 млн грн.
У НБУ відзначили, що для участі в аукціоні учаснику необхідно сплатити гарантійний внесок в розмірі 10% від початкової вартості лота, що становить 22,3 млн грн.
У Нацбанку впевнені, що такі умови з продажу майна ТОВ "Трускавецьінвест" створені для проведення штучних торгів з придбання активів заздалегідь визначеному переможцю аукціону.
Крім того, арбітражний керуючий не вживає заходів щодо збереження майна ТОВ "Трускавецьінвест" - комплекс "Женева" продовжує функціонувати і здійснювати господарську діяльність.
"Враховуючи вимоги законодавства, а також ризики, пов'язані з реалізацією на торгах 28 грудня закладеного в НБУ майна без дозволу банку і за невідповідну його вартості суму, Національний банк звернувся до Міністерства юстиції з проханням провести позапланову перевірку законності дій арбітражного керуючого ТОВ "Трускавецьінвест" В. Бондаренко", - заявили в НБУ.
Нагадаємо, що НАБУ підозрює Нацбанк у співучасті у розтраті 12 млрд грн рефінансування.
На думку банкірів, повернення "рефинанса" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.
Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", більше 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.