Національний банк України, Державна фіскальна служба (ДФС) і Антимонопольний комітет домовилися спільно розробити стратегію трансфертного ціноутворення та деофшоризації українського бізнесу.
Домовленість була досягнута в ході тристоронньої робочої зустрічі 21 березня, повідомляється на сайті НБУ.
"Національний банк вважає, що обговорення моделі деофшоризації, яка зафіксувала status quo і чесно визнала факт офшорності, є вкрай необхідним. Деофшоризація не повинна "вбивати" бізнес, але він повинен бути транспарентним. Тому визначення кінцевих власників офшорних компаній стратегічно важливо для країни", - сказала глава НБУ Валерія Гонтарєва.
За її словами, таким шляхом вже йдуть країни Європейського Союзу у відповідності з вимогами документа Base Erosion and Profit Shifting Організації економічного співробітництва і розвитку.
Голова ДФС Роман Насиров підтримав ідею вироблення спільної концепції щодо деофшоризації. "Ми готові поділитися своїми напрацюваннями з Національним банком і повністю підтримуємо необхідність вироблення спільної концепції щодо деофшоризації", - запевнив Насиров.
За словами глави фіскальної служби, кінцева мета - "створити такі умови, при яких легальний бізнес почав би нарешті витісняти тіньовий".
На напрацюваннях НБУ і ДФС буде ґрунтуватися загальна концепція деофшоризації, яка буде відображена в законопроекті про деофшоризації і в основах нового валютного регулювання центрального банку.
АМКУ також підкреслив свою готовність взяти участь у розробці цих документів.
Крім цього, сторони домовилися про обмін інформацією щодо діяльності фінансового сектора, обговорили питання трансфертного ціноутворення, необхідність об'єднання зусиль для боротьби з конвертаційними центрами та нелегальними обмінними пунктами.
Раніше DT.UA повідомило про те, що Нацбанк і Мінфін обговорюють можливість лібералізації роботи офіційних "обмінок". Мова йде про зняття ряду обмежень при купівлі та обміні валюти, які багатогранно впливають на українську економікуку.