НБУ, податкова і АМКУ спільно розроблять стратегію деофшоризації бізнесу

Поділитися
НБУ, податкова і АМКУ спільно розроблять стратегію деофшоризації бізнесу Легальний бізнес повинен почати витісняти тіньовий
Планується розробка окремого законопроекту про деофшоризацію, зміни відіб'ються і в основах нового валютного регулювання НБУ.

Національний банк України, Державна фіскальна служба (ДФС) і Антимонопольний комітет домовилися спільно розробити стратегію трансфертного ціноутворення та деофшоризації українського бізнесу.

Домовленість була досягнута в ході тристоронньої робочої зустрічі 21 березня, повідомляється на сайті НБУ.

"Національний банк вважає, що обговорення моделі деофшоризації, яка зафіксувала status quo і чесно визнала факт офшорності, є вкрай необхідним. Деофшоризація не повинна "вбивати" бізнес, але він повинен бути транспарентним. Тому визначення кінцевих власників офшорних компаній стратегічно важливо для країни", - сказала глава НБУ Валерія Гонтарєва.

За її словами, таким шляхом вже йдуть країни Європейського Союзу у відповідності з вимогами документа Base Erosion and Profit Shifting Організації економічного співробітництва і розвитку.

Голова ДФС Роман Насиров підтримав ідею вироблення спільної концепції щодо деофшоризації. "Ми готові поділитися своїми напрацюваннями з Національним банком і повністю підтримуємо необхідність вироблення спільної концепції щодо деофшоризації", - запевнив Насиров.

За словами глави фіскальної служби, кінцева мета - "створити такі умови, при яких легальний бізнес почав би нарешті витісняти тіньовий".

На напрацюваннях НБУ і ДФС буде ґрунтуватися загальна концепція деофшоризації, яка буде відображена в законопроекті про деофшоризації і в основах нового валютного регулювання центрального банку.

АМКУ також підкреслив свою готовність взяти участь у розробці цих документів.

Крім цього, сторони домовилися про обмін інформацією щодо діяльності фінансового сектора, обговорили питання трансфертного ціноутворення, необхідність об'єднання зусиль для боротьби з конвертаційними центрами та нелегальними обмінними пунктами.

Раніше DT.UA повідомило про те, що Нацбанк і Мінфін обговорюють можливість лібералізації роботи офіційних "обмінок". Мова йде про зняття ряду обмежень при купівлі та обміні валюти, які багатогранно впливають на українську економікуку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі