НАЗК презентувало діджитал інструмент для виявлення прихованих комерційних інтересів у посадовців

Поділитися
НАЗК презентувало діджитал інструмент для виявлення прихованих комерційних інтересів у посадовців
Алгоритм може виявити 11 типів ризиків.

НАЗК спільно з громадською організацією "Антикорупційний штаб" презентували цифровий інструмент, який покликаний виявляти приховані комерційні інтереси у посадовців. Про це повідомляє сайт НАЗК.

"Портал "Приховані інтереси", який став першим діджитал інструментом, що допомагає знаходити можливі ризики в публічних службовців", - інформує НАЗК.

Алгоритм може виявити 11 типів ризиків. Завдяки цьому можна швидко дізнатися, як посадовець пов’язаний із компаніями, які беруть участь у тендері в установі, де він працює чи працював, близьких осіб, які працюють в одному органі з цим посадовцем, а ще перевірити, чи не отримував такий чиновник ризикові подарунки.

На порталі є пошук можливих ризиків не лише за особами та підприємствами (компаніями), але й за документами — посередництвом автоматичного аналізатору документів. Завдяки ньому користувачі можуть завантажувати документи будь-якого державного органу чи органу місцевого самоврядування, щоби система перевірила за ключовими словами, чи містить документ вказівки на потенційний конфлікт інтересів.

"Для того, щоб зрозуміти наскільки ефективним ми вважаємо цей інструмент з точки зору запобігання корупції, ви можете знайти у ньому, наприклад, Президента України можливі потенційні конфлікти інтересів пов’язані з його діяльністю, голову НАЗК, Генерального прокурора чи керівника НАБУ. Це унікальний інструмент, тому що ми робимо публічною інформацію про можливі конфлікти інтересів у діяльності кожного високопосадовця, кожного депутата місцевої ради, кожного чиновника будь-якого органу державної влади та органу місцевого самоврядування", — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Водночас, як наголошують в НАЗК, можливий ризик, який знайшов алгоритм, не завжди свідчить про те, що посадовець порушив антикорупційне законодавство. Лише після детального вивчення документів уповноваженими органами можна буде визначити, чи порушила особа вимоги Закону України "Про запобігання корупції".

На сьогодні база Порталу містить 6 млн осіб, 1,5 млн компаній і понад 600 тис. ризиків. Це близько 1 млн декларантів та ще 5 млн осіб, які пов’язані з цими декларантами.

Нагадаємо, щороку Україна втрачає через корупцію близько 37 млрд доларів інвестицій. При бюджеті країни у 45,5 млрд доларів йдеться фактично про один недоотриманий бюджет, наголосила  виконавча директорка Офісу простих рішень Марія Барабаш під час ініційованого ZN.UA обговорення "Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах". Більше про те, скільки наша країна втрачає на схемах і як дати цьому раду, читайте у статті Юлії Самаєвої "Корупційний калькулятор".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі