Нацбанк легалізує електронні гроші

Поділитися
В Україні почалася легалізація ринку електронних грошей - НБУ зареєстрував дві системи, що належать банкам. Досі ринок з річним оборотом $200 млн функціонував незаконно. Про це в середу, 24 листопада, пише газета "Коммерсантъ-Украина".

В Україні почалася легалізація ринку електронних грошей - НБУ зареєстрував дві системи, що належать банкам. Досі ринок з річним оборотом $200 млн функціонував незаконно. Про це в середу, 24 листопада, пише газета "Коммерсантъ-Украина". Національний банк України (НБУ) вперше погодив правила роботи двох банківських систем електронних грошей. У вівторок, 23 листопада, регулятор повідомив про видачу ліцензій на таку діяльність компанії MoneXy, що належить невеликому банку "Контракт", а також системі "Максі", емітентом якої є VAB Банк. Поки що жодна з двох компаній не почала працювати. "Наша система буде аналогом WebMoney і «Яндекс.Деньги». Відмінність у тому, що всі електронні гроші мають реальний еквівалент, їх можна миттєво конвертувати у справжні. Цей бізнес розрахований тільки на приватних осіб, а не на В2В", - повідомив заступник голови правління банку "Контракт" Павло Крапівін. Ринок електронних грошей, за даними його учасників, нелегально існує в Україні не менше семи років. У 2008 році НБУ прийняв постанову №178, згідно з якою емісію електронних грошей можуть проводити виключно комерційні банки. Тим не менше, багато компаній продовжують надавати такі послуги без дозволу. "Електронними грошима незаконно займаються близько десяти компаній. Ми повідомили про це до МВС, СБУ та податкову, але поки немає результатів", - сказав виконавчий директор з питань платіжних систем і розрахунків НБУ Віктор Кравець. Як розповіли учасники нелегального ринку, його обсяги значні. "Офіційно ринку електронних грошей в Україні немає, проте існує 4-5 компаній, які де-факто присутні на ньому. Обсяг ринку в 2009 році у гривні оцінювався приблизно у $100 млн, і приблизно стільки ж - доларовий сегмент. Цього року очікується, що ринок зросте приблизно у 2,5 рази. А найбільший його учасник - компанія WebMoney з часткою близько 80%", - повідомив директор компанії "Інтернет.Гроші" Олексій Гришин. Проте у WebMoney заявили, що не займаються електронними грошима. Проте компанії, які займаються електронними грошима, неофіційно повідомили, що вже подали запит на отримання ліцензії НБУ для роботи через банки-партнери. Для того щоб зайняти якусь частку ринку, банкам доведеться докласти значних зусиль, оскільки конкуренція на ньому висока. Втім, не всім кредитним установам цікавий цей ринок - аналогом електронних грошей виступають безготівкові розрахунки.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі