Національний банк вперше призупинив ліцензію колекторської компанії через скарги споживачів на порушення етичної поведінки. Про це повідомляється на сайті Нацбанку.
"Національний банк вперше застосував захід впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій. Систематичність порушень та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування саме такого заходу впливу", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що йдеться про колекторську компанію ТОВ "Кредитпромінвест".
Національний банк тричі упродовж року застосовував заходи впливу до цієї компанії у вигляді накладання штрафів за порушення вимог щодо етичної поведінки. Тому, як зазначають в НБУ, такі порушення можна кваліфікувати як систематичні.
На період зупинки ліцензій колекторська компанія втрачає право:
- укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії та дію яких тимчасово зупинено;
- укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення їх зобов’язань перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії.
З відкритих джерел відомо, що ТОВ "Кредитпромінвест" отримало ліцензію на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг 20 лютого 2020 року.
Власником та директором компанії є Руслан Малиновський.
Як випливає з даних Опендатабот, Малиновський також є директором компанії, що спеціалізується на професійній, науковій та технічній діяльності. При цьому, він також зареєстрований як фізична особа - підприємець, що надає послуги комп'ютерного програмування.
У мережі можна знайти відгуки на роботу "Кредитпромінвест", у яких стверджуєтся, що компанія займається телефонним терором, погрозами фізичної розправи тощо.
Нагадаємо, у березні цього року Верховна Рада ухвалила закон №4241 про врегулювання колекторської діяльності. Документ покликаний захистити українців від колекторів та забороняє колекторам погрожувати боржникам
14 липня в Україні розпочалася реєстрація колекторських компаній. До 13 серпня всі колекторські компанії (як зі статусом фінансової установи, так і без нього) повинні були подати в НБУ документи для реєстрації.
Детальніше про те, як спілкуватися з колекторами, та про відповідальність за кредит читайте на ZN.UA в статті Олександра Камші - "Мій чужий кредит".