Нацбанк розробив механізм для банків на випадок вторгнення російських військ

Поділитися
Нацбанк розробив механізм для банків на випадок вторгнення російських військ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Курс валют залишиться плаваючим.

У Нацбанку мають план на випадок вторгнення російських військ на територію України. Про це пише LIGA.net з посиланням на регулятора.

Виданню підтвердили наявність плану дій на випадок війни у державних Ощаді та Приватбанку.

Зазначається, що Нацбанк ухвалив низку постанов для забезпечення надійної та стабільної роботи банківської системи в таких умовах.

Грошові перекази

Відповідно по постанови НБУ, в умовах "особливого періоду" міжбанківські перекази можна буде проводити в гривні через систему електронних платежів (СЕП). Це не унікальна система: зараз СЕП обслуговує 96% міжбанківських переказів України. 

Однак в умовах мобілізації чи воєнного стану грошові перекази зможе виконувати обмежена кількість банків. Їх визначатиме НБУ.

Оплата карткою в магазині

Нацбанк може обмежити чи заборонити безготівкові розрахунки, якщо оголосять мобілізацію, а в певних районах – воєнний стан. Безготівкові перекази також зможуть проводити тільки визначені регулятором банки.

Зняття готівки з картки

Нацбанк може в особливий період обмежувати зняття готівки з рахунків підприємств, ФОПів та населення. Основне завдання банків – забезпечити армію, підприємства та населення готівкою.

Банківські відділення, що можуть опинитися в окупації

Якщо мобілізація чи воєнний стан заблокують відділення певного банку, він зможе організувати роботу мобільних відділень.

Крім того, у таких умовах Нацбанк може переглянути статус банку чи ухвалити рішення про його евакуацію. Якщо ж банк припинить свою діяльність, він повинен вивезти всю свою готівку у відповідний підрозділ НБУ чи "уповноваженого банку". 

Курс гривні

Курс залишиться плавучим, його не будуть фіксувати. Коливання курсу в Нацбанку обіцяють згладжувати.

Раніше ZT.UA повідомляло, що попит на валюту в основному формували нерезиденти, які отримали погашення за гривневими облігаціями і конвертували гривню в долар, щоб потім вивести ці кошти. Щоб згладити коливання на валютному ринку, НБУ продав близько 150 млн доларів з резервів, проте для зміцнення гривні цього виявилося недостатньо.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі