Скільки заощаджень мали українців в 2021 році та в якій валюті тримали - дослідження

Поділитися
Скільки заощаджень мали українців в 2021 році та в якій валюті тримали  - дослідження © depositphotos/ Fotofabrika
Серед тих, хто взагалі не має заощаджень, переважають представники найстаршої вікової категорії у віці "60+".

Третина українців не має жодних фінансових заощаджень, а ще чверті населення країни заощаджень вистачило б на строк до місяця. Це засвідчило дослідження Research & Branding Group.

Так, згідно з проведеним опитуванням, третина українців (32%) не мають фінансових заощаджень взагалі. На строк до місяця заощаджень вистачило б 23% опитаних. На 5-6 місяців мають заощадження 7% опитаних. Лише 4% мають більш значні заощадження. Водночас кожен десятий українець (10%) не зміг визначити на який строк йому б вистачило відкладених грошей.

Серед тих, хто взагалі не має заощаджень, переважають представники найстаршої вікової категорії у віці "60+". Відносно нижчий відсоток українців, що не мають фінансових заощаджень на "чорний день", відзначається серед респондентів у віці до 50 років, сільських жителів та мешканців західного регіону.

Для зберігання грошових заощаджень найбільшою довірою українців користується долар США (40%). Удвічі менше українці довіряють євро (19%). Національній валюті – гривні, нині довіряє кожен десятий житель України (10%). Також майже кожен десятий (12%) не довіряє жодній валюті, як способу збереження заощаджень, а майже кожен п’ятий (18%) – не зміг визначитися.

При цьому, як показало дослідження, за рік рівень довіри українців до долара і євро знизився рівно настільки, наскільки зросла довіра до гривні – на 4%.

У соціально-демографічному розрізі довіра до долара США найвища серед мешканців центрального регіону, євро користується найбільшою довірою у мешканців західного регіону; українській гривні найбільше довіряють мешканці східного регіону.

Найнижча довіра до долара - серед українців старшого покоління, у віці "60+". Вони ж найбільше довіряють українській гривні.

Нагадаємо, у Нацбанку вважають, що обсяг заощаджень громадян України, які знаходяться поза банківською системою після 2010 року, становить 30-35 млрд доларів. За даними НБУ, ці заощадження зберігаються в доларах, євро і гривні. Підрахунок накопичень було здійснено за методологією платіжного балансу.

1 вересня в Україні стартувала кампанія по добровільному декларуванню доходів. При цьому, у владі бідкаються, що українці ігнорують податкову амністію.

Чи буде успішною податкова амністія в Україні? Читайте про це в матеріалі керівника податкової практики "Юридичної групи LCF" Андрія Реуна - "Не ховайте ваші грошики по банках і кутах!".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі