Нацбанк пояснив, яка користь від підняття облікової ставки до 25% для українців

Поділитися
Нацбанк пояснив, яка користь від підняття облікової ставки до 25% для українців  © Катерина Рожкова / Facebook
Деякі банки вже підняли відсоткові ставки за депозитами до 18-20%.

Після того, як Нацбанк підняв облікову ставку до 25% банки почали піднімати власні ставки. Так, деякі банки пропонують ставки за  депозитах на рівні 18-20%. Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова у другій частині інтерв’ю «Главкому».

«Банки на цей наш сигнал (підняття ставки НБУ – ред.) мають зреагувати. Це було зроблено, щоб з’явилася альтернатива для захисту заощаджень, і це зменшить тиск на валютний ринок та на міжнародні резерви», – сказала вона.

Відносно того, яким має бути відсоток ставки за депозитом у доларах та гривнях, щоб українці почали знов нести гроші в банки, вона зазначила: «Це складне питання. Окремі банки вже підняли відсоткові ставки від 13% річних за шестимісячними депозитами до 18-20% річних, що може видаватися плюс-мінус прийнятним варіантом для вкладників. Багато залежить від конкретних умов депозиту – терміну, можливості поповнення депозиту, дострокового зняття, можливості капіталізувати відсотки. Якщо говорити про доларові депозити, то ставки наразі за ними є низькими. Банківська система до таких ставок йшла багато років. Але оскільки найперша задача ставки за депозитом – захист від інфляції (а ми говоримо про інфляцію національної валюти), то наразі я не бачу підстав, щоб ставки у валюті суттєво змінювалися».

Нагадаємо, що правління Національного банку 2 червня ухвалило рішення про підвищення облікової ставки до 25%. 

ZN.UA щодо підняття ставки зазначало, що це радше позитивний сигнал для інших гравців, що далі вона не зростатиме і на цей рівень можна орієнтуватися. Такий підхід є більш прозорим, ніж повільне підняття на піввідсотка щотижня. Тим паче що разом із руйнаціями у реальному секторі, руйнувалися і фінансові механізми в економіці, "тонкі" налаштування наразі могли б просто не спрацювати.

Що означає таке різке підняття? Що країна переходить до режиму "дорогих грошей", кредити стають практично недоступними, паски затягуються максимально, вигідно стає лише накопичувати, але не витрачати. Чи потрібно це зараз? Так, це важливо, щоб зупинити ріст інфляції та девальвації, стабілізувавши як економіку, так і національну валюту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі