Населення зменшило борги за житлово-комунальні послуги на 20 млрд грн за півроку

Поділитися
Населення зменшило борги за житлово-комунальні послуги на 20 млрд грн за півроку
Тенденція щодо зменшення заборгованості за житлово-комунальні послуги триває з кінця минулого опалювального сезону.

Станом на кінець вересня 2021 року борги населення по сплаті житлово-комунальних послуг продовжували знижуватися, і склали 61,5 млрд грн, що на 3 млрд грн менше, ніж у серпні. Про це свідчить експрес-випуск Державної служби статистики щодо оплати населенням житлово-комунальних послуг у вересні 2021 року.

Тенденція щодо зменшення заборгованості по ЖКП триває з кінця минулого опалювального сезону. І загалом, з березня по вересень борги зменшилися на понад 20 млрд грн.

Так, за даними Держстату, у січні борги складали понад 81 млрд грн, у лютому - понад 82 млрд. Проте, вже у березні борги знову повернулися до січневих показників, і надалі тривала піврічна тенденція до зменшення боргів населення.

На кінець вересня 2021 року загальна заборгованість населення зі сплати ЖКП склала 61,5 млрд грн.

Зокрема, за постачання та розподіл природного газу - 23,1 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води – 18,8 млрд грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 6,5 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 6,4 млрд грн, за управління багатоквартирним будинком – 5,5 млрд грн, за надання послуг із вивезення побутових відходів – 1,2 млрд грн.

Нагадаємо, з липня Мін'юст запустив процедуру автоматичного списання з банківських рахунків коштів боржників. У наказі №397/36019 від 25 березня 2021 року відомство пояснює, що автоматична система арешту грошей на банківських рахунках може застосовуватися на всі види стягнень, в тому числі і на борги по ЖКГ. При цьому для списання коштів все ще необхідне рішення суду. Однак сама процедура списання буде автоматизованою.

Водночас в Мін'юсті визнавали, що на той момент до інформаційної взаємодії, яка здійснюється за допомогою розробленого прикладного програмного інтерфейсу автоматизованої системи виконавчого провадження, були підключені лише 7 банків, із понад 70 зареєстрованих в Україні.

Втім, більшість із зареєстрованих банківських установ уже підключені до тестового середовища системи, ще близько десятка перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань стосовно підключення до тестового середовища.

Нагадаємо, згідно із Законом України "Про виконавче провадження" підставою для відкриття виконавчого провадження з виконання судового рішення є пред'явлений стягувачем до відповідного відділу державної виконавчої служби виконавчий документ. Таким чином, для звернення судового рішення до виконання стягувачу в першу чергу необхідно отримати в суді виконавчий документ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі