Найбільшим мережам АЗС рекомендовано знизити ціни - АМКУ

Поділитися
Найбільшим мережам АЗС рекомендовано знизити ціни - АМКУ © photofile.ru
Рекомендації Антимонопольного комітету обов'язкові до розгляду.  

Антимонопольний комітет вважає, що найбільші автозаправні мережі (АЗС) не враховують зниження світових котирувань на паливо, що може призводити до завищення цін для споживачів. Про це повідомила прес-служба АМКУ.

У зв'язку з цим АМКУ надав великим роздрібним мережам обов'язкові до розгляду рекомендації. Рекомендації надано мережам, що працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, AMIK, Shell, Socar, UPG, БРСМ, Avantage-7 і Glusco.

Антимонопольний регулятор рекомендував цим мережам АЗС вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на ЗВГ, високооктанові бензини і дизельне паливо на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку і відповідав об'єктивної ситуації на ринку.

За підсумками проведеного аналізу АМКУ встановив, що в січні-березні 2021 року курс долара США до гривні знизився на 2,8%, середні ціни великого опту на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, дизпаливо - на 9,4%.

У той же час середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, на дизельне паливо - на 12,93%, на автогаз - на 21,15%.

При цьому АМКУ підкреслює, що з 12 березня європейські котирування на дизельне паливо і високооктанові бензини почали знижуватися. При цьому рівень роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС продовжував зростати.

"Як показує досвід, вітчизняні оператори роздрібної реалізації палива швидко реагують на збільшення європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні європейських котирувань на нафтопродукти такого швидкого" зворотного "процесу не відбувається", - відзначають в АМКУ.

Комітет звертає увагу, що зниження європейських котирувань повинно забезпечити зниження закупівельних цін на нафтопродукти на території України, а отже є підставою для зміни роздрібних цін.

У той же час тенденція до підвищення і підтримання основними учасниками ринку роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС, при зниженні оптової вартості ресурсу і при відсутності об'єктивних на те причин (факторів), може призвести до додаткових фінансових витрат споживачів.

Нагадаємо, що в минулому році Антимонопольний комітет посилював моніторинг ринку нафтопродуктів через зниження поставок палива з Білорусі через протести.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі