Нафтогазові санкції проти РФ, пропоновані Україною, лише затягуватимуть війну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Хоча у вступній частині чи не в кожному реченні йдеться про те, що все має відбуватися швидко.

Замість повного ембарго на російські нафту, газ і вугілля та негайних зобов’язань країн ЄС припинити торгівлю нафтопродуктами з РФ і РБ, санкції мають впроваджуватися поступово. Принаймні про це йдеться у пропозиціях посилення санкцій, розроблених Міжнародною робочою групою імені Єрмака—Макфола. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA - "План посилення санкцій проти РФ. Українська версія". 

Проміжні кроки, вказані у документі, пропонують впроваджувати мито на імпортні російські енергоносії, приймати оплату за них на escrow-рахунки, доступ до яких відкриється лише після завершення війни, забезпечувати дотримання країнами ЄС зобов’язання припинити купівлю російського газу до 2027 року, ну і аж до енергоефективності та переходу на альтернативні джерела енергії.

У вступній частині чи не в кожному реченні йдеться про те, що все має відбуватися швидко і навіть терміново. Але якось не дуже швидко виходить.

Дуже прикрими є і деталі впровадження escrow-рахунків. Гроші мали б бути недоступними без винятків, але наразі документ передбачає, що кошти з них можна буде використати для торгівлі, яка не перебуває під санкціями, наприклад, продуктами харчування чи ліками. Аж надто благородно, враховуючи пропозицію, що доступ до коштів на цих рахунках має відкритися одразу після завершення війни. Але ж усі ми, в тому числі й автори документа, розуміємо, що загроза наступного вторгнення по завершенні війни нікуди не зникне. Санкції необхідні не лише для того, щоб зупинити нинішню агресію, вони мають і не допустити наступної. Доцільніше було б зазначені винятки на кшталт їжі та ліків варто приберегти на повоєнний час, але при цьому залишити і після війни заборону використовувати нафтогазові гроші для нарощування агресором військового потенціалу.

З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням. 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі