Нафтогаз: європейські компанії мають самі бронювати потужності для транзиту газу Україною

Поділитися
Нафтогаз: європейські компанії мають самі бронювати потужності для транзиту газу Україною © ipress.ua
Після 2024 рік зростає ризик повноцінного вторгнення РФ в Україну.

"Нафтогаз" наполягає на самостійному бронюванні європейськими компаніями потужностей української газотранспортної системи на довгу перспективу вже з осені 2021 року

НАК готовий до продовження контракту з Газпромом після 2024 року повідомляє Департамент по інтегрованим комунікаціям "Нафтогазу".

Голова правління НАК Юрія Вітренко зазначив, що головна загроза, яка виникає через "Північного потоку - 2" - це загроза припинення транспортування газу через Україну. Це означає значне зростання повномасштабного військового вторгнення РФ.

Збереження фізичних обсягів транзиту є одним із запобіжників цього ризику.

На додаток до контрактів з європейськими компаніями НАК готовий продовжувати і поточний контракт з Газпромом. Йдеться про те, що після 2024 року Газпром теж може бронювати потужності для транзиту через Україну.

"Європейські компанії за поточними контрактами повинні змінити точки передачі газу і почати отримувати цей газ на кордоні Україна-Росія, бронюючи потужності самостійно. Але Газпром, якщо він хоче якісь додаткові обсяги постачати в Європу, може це робити через українську ГТС", - додав Вітренко.

Вітренко зазначив, що транзит є важливим джерелом для фінансування трансформації енергетичної галузі України - "зеленого переходу". Від транзиту газу Україна за контрактом до 2024 року отримує 7,2 млрд доларів. "Якщо транзит буде продовжено, наприклад, ще на 10 років після 2024-го, це може України давати додатково 20 млрд доларів", - резюмував він.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз виграв в суді чотири справи про стягнення боргів за поставлений газ газорозподільним компаніям. Найбільшу суму боргу (421,2 млн грн), згідно з рішенням госпсуду Дніпропетровської області про обов'язкове стягнення, має виплатити комунальне підприємство Криворіжтепломережа, пише finabalance.

Також, згідно з рішенням Верховного суду і Східного апеляційного суду Нафтогаз отримає 415 млн грн від двох компаній, пов'язаних з Дмитром Фірташем: Харківгаз і Луганськгаз.

Також раніше повідомлялося, що Україна продовжує працювати над тим, щоб російський газопровід "Північний потік-2" не зміг заробити. Україна вже ніяк не вплине на те, що газопровід буде добудований, проте можна зробити так, щоб він не був сертифікований.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі