"Нафтогаз" відмовився здати в оренду дочці "Газпрому" одну з "вишок Бойка"

Поділитися
Компанія "Газпромнафта-Сахалін" хотіла взяти в оренду на 2 роки одну з бурових установок, придбаних "Чорноморнафтогазом" у 2011 році з переплатою у сотні мільйонів доларів.

НАК "Нафтогаз України" відмовила ТОВ "Газпромнафта-Сахалін" в оренді однієї з двох самопідйомних бурових установок "Незалежність" або "Петро Годованець". Про це розповів агентству "Інтерфакс-Україна" заступник голови НАК Олександр Кацуба.

За його словами, "Газпромнафта-Сахалін" звернувся до "Нафтогазу" у кінці вересня з пропозицією розглянути можливість здачі в оренду терміном на два роки однією з двох самопідйомних бурових установок (СПБУ) п'ятого покоління, що належать "дочці" НАК - ДАТ "Чорноморнафтогаз".

Кацуба уточнив, що "Газпромнафта-Сахалін" планувала використовувати СПБУ в умовах російської Арктики, зокрема, на шельфі Печорського моря на Долгинському нафтовому родовищі.

У той же час, за його словами, "Нафтогаз" відмовився від пропозиції російської компанії, оскільки обидві СПБУ повністю задіяні у проектах "Чорноморнафтогазу" з видобутку нафти і газу на шельфі Чорного і Азовського морів. "Відмовили тому, що є програма з видобутку газу "Чорноморнафтогазом" до 3 млрд (куб. м - ред.) до 2015 року", - сказав він.

"Газпромнафта-Сахалін" є дочірньою компанією ВАТ "Газпромнафта" і оператором Долгинського нафтового родовища на шельфі Печорського моря.

Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA у травні 2011 року стало відомо, що державна компанія "Чорноморнафтогаз" придбала дві морські бурові установки за ціною 400 млн дол. кожна.

При купівлі першої бурильної установки, яка обійшлася Україні на 180 млн більше, у тендері взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.

При покупці другої бурильної установки у тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила 250 млн. Однак переможцем тендеру із закупівлі вишок для "Чорноморнафтогазу" за ті ж 400 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava. Таким чином, за другу бурильну Україна значно переплатила - 150 млн.

Згодом стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою "вишок Бойка" - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової "вишки Бойка", а власником постачальника першої є "бомж" з Латвії. Крім того, "вишками Бойка" зацікавилася також прокуратура Великобританії. У той же час, Генпрокуратура України нічого цікавого для себе не побачила. !zn

Читайте також:

Західні ЗМІ: "Вишки Бойка" було куплено у норвежців майже вдвічі нижче заявленої ціни

Україна знову проведе невдалий тендер на закупівлю нових "вишок Бойка"

Продавці "вишок Бойка" з Латвії виявилися пов'язаними з "Сім'єю" Януковича

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі