"Нафтогаз України" має намір оскаржити в суді перехід ОПЗ на давальницьку схему

Поділитися
"Нафтогаз України" готується до суду з ОПЗ. © maradonagoal.com
Позиції Фонду держмайна і ОПЗ поки відсутні.

НАК "Нафтогаз України" вважає незаконним переведення свого великого боржника "Одеського припортоого заводу" на давальницьку схему роботи і готовий оскаржити такі дії в суді. Про це написав глава правління НАК Андрій Коболєв в коментарі до посту глави Фонду держмайна Ігоря Білоуса на сторінці в Facebook.

"Це порушує законодавство України про регулювання ринку газу. Ми будемо змушені звернутися до суду. Як до самого заводу, так і до постачальника газу/орендарю/партнеру по толінгу (давальницька схема)", – пообіцяв Коболєв.

Партнер по запуску ОПЗ - "ЕРУ Трейдтинг", готовий обговорити ці претензії "Нафтогазу" в суді, повідомив співвласник "ЕРУ Трейдтинг" Андрій Фаворов.

Позиція ФДМ і ОПЗ щодо вирішення конфлікту у судовому порядку поки не відома.

Нагадаємо, що 2 березня Фонд державного майна повідомив, що ОПЗ буде працювати на умовах давальницької сировини. Партнерами підприємства виступили дві компанії бізнес-групи "Енергетичні ресурси України": "ЕРУ Трейдинг" і ERU Management Services LLC. На відміну від інших гравців, ці підприємства запропонували почати роботу вже з 1 березня. За даними Фонду, для запуску заводу необхідно 49,6 млн грн. ФДМ також уточнив, що з ЕРУ підписано рамкову угоду, яка буде переглядатися щомісяця.

У свою чергу, в прес-релізі ЕРУ відзначило, що поставляти ОПЗ на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць буде "її донька" ERU Management, яка також буде купувати аміак і сечовину. ЕРУ зобов'язалася виділити більше $ 20 млн за угодами про кредитну підтримку для відновлення роботи заводу шляхом фінансування поставок газу в березні.

Щодо боргу підприємства перед "Нафтогаз України", який на початок березня 2017 року становив 1,518 млрд грн, ОПЗ і ФДМ має намір реструктуризувати його на два роки зі сплатою рівними частинами, починаючи з 1 квітня 2017 року, без нарахування відсотків згідно з розпорядженням Кабміну №1018-р від 28 грудня 2016 року.

Як повідомлялося, минулого тижня Фонд держмайна завершив прийом заявок по відновленню роботи ОПЗ. Серед варіантів були: передача в оренду майна товариства, здійснення операцій з давальницькою сировиною, передача майна в управління і т. д.

Крім того, 7 лютого збори акціонерів ОПЗ погодили попередні умови оренди невиробничих активів підприємства та реструктуризацію боргу товариства перед НАК Нафтогаз України.

Як відомо, ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. Після погіршення кон'юнктури зовнішніх ринків підприємство стало працювати збитково. За дев'ять місяців 2016 року його збиток склав 560,52 млн грн проти 205,3 млн грн чистого прибутку за дев'ять місяців 2015 року.

Раніше ФДМ планував у грудні 2017 року повторно провести аукціон з продажу 99,6% акцій ОПЗ. Про це йдеться в плані приватизації на 2017 рік, опублікованому в офіційному виданні фонду "Відомості приватизації".

Як відомо, Фонд держмайна не зміг продати ОПЗ 18 липня 2016 року, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн ($ 525 млн). Послухавшись МВФ і ЄБРР уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази - до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн), і продовжило термін приватизації заводу.

Однак конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність заявок від компаній, які раніше виявляли інтерес до купівлі підприємства.

В кінці грудня 2016 року група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського заявила про зацікавленість в оренді ОПЗ.

ОПЗ випускає хімічну продукцію, займається перевалкою аміаку морським транспортом.

ТОВ "ЕРУ Трейдинг" належить А. Фаворова (екс-комерційний директор ДТЕК), Дейлу Пері і Ярославу Мудрому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі