НАК "Нафтогаз України" оголосив тендер на надання банківських контргарантій для імпорту газу з Європи.
Як повідомляє прес-служба НАК, фінансові установи запрошуються до участі у тендері на надання банківських платіжних контргарантій на 40 млн доларів.
Очікувана вартість закупівлі становить майже 23,71 млн грн (у тому числі у 2015 році – майже 3,86 млн грн, у 2016 році -18,30 млн грн, у 2017 році – 1,55 млн грн). Строк надання послуг – до 31 грудня 2016 р.
"Призначення фінансової послуги: для отримання безвідкличних безумовних банківських гарантій платежу за першою вимогою від іноземних банків, які мають кредитний рейтинг не нижче Baa2 Moody's або аналогічний від S&P або Fitch для забезпечення придбання та транспортування природного газу в Україну через європейські газотранспортні системи, шляхом укладання відповідних договорів з постачальниками природного газу та/або операторами ГТС, зокрема, Eustream (Словаччина)", - сказано у повідомленні.
Як зазначають у НАК, учасники повинні відповідати кваліфікаційним критеріям, мати професійне обладнання, працівників відповідної кваліфікації, документально підтверджений досвід виконання аналогічних договорів та фінансову спроможність.
Розмір тарифу за надання та управління послугою не повинен перевищувати 2% річних від загальної суми контргарантій, включаючи тарифи іноземного банку.
Забезпеченням за контргарантіями можуть виступати майнові права на отримання грошової виручки за контрактами, майнові права на отримання грошових коштів, що розміщені на рахунках у банку, товари в обігу.
Як вже писало "Дзеркало" у статті "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний, Україна готується до непростих переговорів із кредиторами для фінансування закупівлі додаткового обсягу газу в підземні сховища на майбутній осінньо-зимовий сезон. Цей газ потрібен не так для потреб України, як для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". Необхідно закупити ще мінімум 4,5, а краще 7–8 млрд кубометрів, на що "Нафтогазу" потрібен мінімум 1,5 млрд дол. Тож, за великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібний насамперед "Газпрому" і європейським покупцям.