"Нафтогаз" підписав кредитну угоду на півмільярда доларів із CitiBank і Deutsche Bank

Поділитися
"Нафтогаз" змінить форму оплати з передплати на оплату після поставки газу
Гарантом угоди виступив Світовий банк.

НАК "Нафтогаз України" 30 грудня уклав кредитну угоду на 500 мільйонів доларів із CitiBank і Deutsche Bank, гарантом якої виступив Світовий банк, повідомила прес-служба "Нафтогазу" в суботу, 31 грудня.

Угода передбачає надання Україні відновлюваної кредитної лінії на закупівлю газу. Дія лінії розраховано на чотири роки – два на закупівлю газу, і два – на погашення кредиту.

"Гарантія Світового банку і кредитна лінія є більш економічно вигідними, порівняно з іншими кредитними угодами "Нафтогазу". За умовами фінансування "Нафтогаз" продовжить купувати газ за чинними контрактами, змінивши форму оплати з передплати на оплату після поставки", – пояснили в компанії.

"Нафтогаз" може використовувати кредитні кошти для закупівлі газу як на західному, так і на східному напрямку з урахуванням конкурентноздатності відповідних пропозицій на ринку енергоносіїв.

"Ці кошти дозволять забезпечити стабільні поставки газу українським споживачам протягом цієї зими", – запевнив глава правління НАК Андрій Коболєв.

Читайте також: "Нафтогаз" готовий купити дешевий газ у "Газпрому"

30 листопада Кабмін надав Світовому банку під держгарантію зобов'язання "Нафтогазу", які виникли після надання Сіжнародним банком реконструкції та розвитку кредитних гарантій на суму 500 млн доларів для закупівлі газу.

Як пишуть Алла Єрьоменко та Ганна Люта в своєму матеріалі для DT.UA, замість прямих бюджетних дотацій в 2016 році уряд покриває збитки "Нафтогазу" за допомогою немонетізованих субсидій. До такого висновку автори прийшли, проаналізувавши опубліковану неаудовану звітність НАК за перше півріччя 2016 року

"Єдина відмінність - замість ОВДП, якими раніше держбюджет "підтримував штани" Нафтогазу України", тепер виписують так звані протоколи на розраховану суму субсидій. Ці протоколи обертаються по колу: бюджет-споживачів газу - постачальник газу (облгази) -" Нафтогаз"-бюджет. грошей як таких подібна схема не передбачає ", - констатують Єрьоменко та Люта.

Автори підкреслюють, що оскільки в "Нафтогазі" збитки попередніх періодів досягають майже 60 млрд грн, то податок на прибуток компанія не платитиме до тих пір, поки не покриє їх.

Більше читайте в статті Алли Єрьоменко та Ганни Лютої "Чернетка фінзвітності" Нафтогазу": лакмусовий папірець або шагренева шкіра?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі