Державний НАК "Нафтогаз України" у другому кварталі 2016 року не здійснював імпорт газу в Україну. Закупівля газу за власні кошти у європейських постачальників була відновлена лише на початку липні, повідомили в прес-службі НАк у п'ятницю, 22 липня.
За даними "Нафтогазу", за попередні три квартали – з липня минулого року – було імпортовано 7,40 млрд куб. м газу, з яких 5,01 млрд куб. м – з Європи, і лише 2,39 млрд куб. м – з Росії.
"Таку інформацію компанія публікує щоквартально по завершенню місяця, наступного за відповідним кварталом. Інформація базується на фактичних витратах Нафтогазу на закупівлю газу, підтверджених актами і митними деклараціями, поданими у відповідні державні органи України", - сказано в повідомленні.
Наведені в таблицях ціни на природний газ вказані без урахування вартості розподілу потужності в точці входу в газотранспортну систему України. З 1 січня 2016 року державний регулятор НКРЭКУ встановив цю вартість на рівні 12,47 дол./ткм.
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв 30 червня повідомив про плани держхолдингу приступити до імпорту газу для його закачування в ПСГ за власні кошти в першій декаді липня, а з третьої декади липня – за кредитні кошти ЄБРР. Безумовну попередню кваліфікацію на участь в тендерах на закупівлю газу НАК на кошти ЄБРР пройшли чеська CEZ і французька ENGIE.
Так, з третьої декади липня Україна почала стрімко нарощувати імпорт газу, особливо - зі Словаччини. Якщо ще тиждень тому Україна отримувала близько 500 тис. куб м газу, то на даний момент обсяги реверсу збільшилися до більш ніж 18 млн куб. м.
Зазначимо, що за попередній місяць, у червні Україна імпортувала всього 19,7 млн куб. м газу, а ще раніше, в травні – 96,4 млн куб. м. з липня має намір розпочати повномасштабний імпорт газу для закачування в ПСГ. Станом на 18 липня в сховищах вже знаходиться більше 10 млрд куб. м "зимового" газу.