Нафті пророкують падіння ціни до $ 40 до кінця 2015 року

Поділитися
Нафті пророкують падіння ціни до $ 40 до кінця 2015 року Падіння цін на нафту досягне 40 доларів за барель до 2015 року
Експерти пророкують нафти тривалий період низьких цін.

Світові ціни на нафту можуть наблизитися до $ 40 за барель до кінця майбутнього року, так як використання нових технологій видобутку в США істотно змінює ситуацію на світовому ринку, вважає відомий економіст нафтового ринку Філіп Ферлегер.

"Ми передбачаємо тривалий період низьких цін, тому що фрекінг змінив видобуток нафти і газу", - цитує Рейтер Ферлегера, колишнього радника президента США Джиммі Картера у звіті для клієнтів.

У минулому спостерігачі і аналітики розглядали виробництво сировини як видобувний бізнес, в якому витрати і ціни з часом зростають по мірі виснаження родовищ з низькою собівартістю видобутку. "Фрекінг повністю змінив ситуацію. Фрекінг - це виробництво, а не видобуток сировини", - говорить Ферлегер.

Фрекінг, або гідророзрив пласта - це один із способів підвищення продуктивності свердловин, за допомогою якого США в останні роки стрімко нарощують видобуток сланцевих нафти і газу.

До кінця 2015 роки ціна нафти досягне , вважає Ферлегер. Однак він вже не впевнений в цьому прогнозі, так як на грудень він передбачав ціну за барель, тоді як Brent у вівторок впала нижче .

Середньорічна ціна Brent в 2015 році складе за барель, передбачив Ферлегер, що нижче мінімального прогнозу серед аналітиків, опитаних Рейтер на початку грудня.

Ферлегер порівняв нинішній стан нафтової галузі з комп'ютерним ринком кінця 1970-х - початку 1980-х років, коли такі великі фірми, як International Business Machines Corp і Hitachi виробляли громіздкі комп'ютери, застарілі після появи невеликих і більш дешевих апаратів Apple, розрахованих на масового споживача. Подібні зміни зараз відбуваються на нафтовому ринку, де на зміну традиційним родовищ, що вимагає багатомільярдних інвестицій, приходять родовища сланцевої нафти з більш низькою собівартістю видобутку, йдеться в статті.

"Навіть найбільшим, найбільш успішним приватним компаніям світу ExxonMobil і Chevron доведеться провести радикальні зміни", - робить висновок Ферлегер.

Читайте також: Норвегія надасть Україні декілька траншів фіндопомоги

Як пише у вівторок, 16 грудня, видання The Washington Post, російська економіка схильна до ризику глибокої рецесії. Причиною тому стала дешева нафта, і санкції з-за вторгнення Росії в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі