Ціни на нафту Brent вперше з 2009 року наблизилися до $ 59 за барель, повідомляє Reuters.
До 13.50 за Києвом ф'ючерси на Brent подешевшали на $ 1,98 до $ 59,08 за барель, а ф'ючерсы на WTI - на $ 1,63 до $ 54,28.
Падіння цін відбулося на тлі падіння активності у виробничому секторі Китаю в грудні знизилася вперше за сім місяців. Такі дані містять попередній індекс PMI, розрахований HSBC і Markit.
"Ринок перекуплений, коли ціни впадуть набагато нижче собівартості, яка знижується так само швидко, як ціна, а це означає, що виробники нафти можуть скоротити витрати, при цьому не знижуючи, а, можливо, навіть підвищуючи видобуток", - йдеться в звіті банку Goldman Sachs.
На думку аналітиків, ринок нафти також впливають на погіршення стану економіки країн, що розвиваються і зниження курсів їх валют. Банк Росії, намагаючись зупинити обвальне падіння рубля, в понеділок підвищив ключову ставку тижневого репо відразу на 6,5 відсоткового пункту-до 17 відсотків річних.
Резервний банк Індії почав інтервенції на підтримку рупії, курс якої падає на тлі підвищення дефіциту зовнішньої торгівлі, а індонезійська рупія впала до 16-річного мінімуму до долара.
"Різке падіння цін майже на всі види сировини і ослаблення валют країн-виробників сировини перешкоджають росту споживання нафти в країнах-постачальниках сировини в Латинській Америці і на Близькому Сході. Раніше ці регіони не чинили значного впливу на світове споживання нафти, але зараз роблять", - зазначають автори звіту.