Станом на 8:26 вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,33% - до 52,15 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,38% - до 47,69 долара за барель.
Ураган четвертої категорії "Гарві", який раніше обрушився на узбережжя американського штату Техас, призвів до зниження нафтовидобутку в країні. Згідно з даними Бюро з питань безпеки та екологічного контролю США (BSEE), станом на суботу, 26 серпня, видобуток сировини в Мексиканській затоці зменшився майже на 25%.
Нафтогазові компанії США, які працюють на шельфі Мексиканської затоки, евакуювали понад 110 морських добувних платформ і бурових установок.
"Нафтопереробним потужностям Техасу може бути завдано значної довгострокової шкоди", - цитує агентство "Рейтер" старшого ринкового аналітика OANDA Джеффрі Халлі.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.