Станом на 8:21 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,84% - до 50,62 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 1,02%, до 48,38 долара за барель. Напередодні "чорне золото" подорожчало більш ніж на 3%.
Як свідчать дані звіту API, запаси нафти в США за тиждень, що завершився 21 липня, скоротились більш ніж на десять млн барелів (10,23) - до 480,37 млн. При цьому запаси бензину збільшилися на 1,903 млн барелів, дистилятів - зменшилися на 111 тисяч барелів. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушингу знизилися на 2,568 млн барелів.
Згідно з прогнозами аналітиків, комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 21 липня, знизилися на 0,61%, або на 2,98 млн барелів - до 487,62 млн барелів.
Позитивно впливають на ціни також дані з Нігерії і Саудівської Аравії. Так, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх анонсував зниження експорту нафти в серпні до 6,6 млн баррелів на добу. Саудівська Аравія також підтримує продовження угоди про скорочення видобутку нафти мінімум до другого кварталу 2018 року. У той самий час міністр нафти і газу Оману Мухаммед Хамад аль-Румхі раніше повідомив про те, що Нігерія готова заморозити видобуток нафти на рівні 1,8 млн барелів на добу в тому випадку, якщо досягне його.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.