Станом на 8:46 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,56% - до 48,87 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,6%, до 46,62 долара за барель.
За словами аль-Фаліха, експорт нафти Саудівської Аравії в серпні обмежить рівень у 6,6 млн барелів на добу. Дане рішення продиктоване підвищенням попиту на нафту всередині країни, а також поглибленням скорочення нафтовидобутку, пояснив міністр енергетики Саудівської Аравії на прес-конференції після міністерського засідання моніторингового комітету ОПЕК+. Він також повідомив про те, що учасники угоди про скорочення видобутку нафти країнами, що не входять в ОПЕК (ОПЕК+), готові до її пролонгації в разі потреби.
Трейдери також продовжують відігравати моніторингові дані міністерського комітету ОПЕК+ за перше півріччя 2017 року. За даними комітету, угоду про скорочення видобутку виконано на 98%. Крім того, комітет рекомендував продовжити угоду після першого кварталу 2018 року, якщо будуть потрібні подальші заходи для стабілізації ринку. Саудівська Аравія дану рекомендацію підтримала.
Підтримують ціни на нафту і слова міністра нафти і газу Оману Мухаммеда Хамада аль-Румхі, якого цитує агентство Bloomberg. За словами аль-Румхі, Нігерія готова заморозити видобуток нафти на рівні 1,8 млн барелів на добу в тому випадку, якщо досягне його.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.