Нафта продовжує дешевшати у вівторок на тлі невизначеності навколо планів нафтовидобувних країн заморозити виробництво і рішучості Ірану нарощувати видобуток.
Травневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на 0,8% - до $ 39,08 за барель. У понеділок контракти подешевшали більш ніж на 2%.
Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на квітень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилися на 0,7% - до $ 36,70 за барель.
Іран готовий приєднатися до ініціативи про заморожування видобутку тільки після повернення виробництва на досанкційний рівень, тобто приблизно 4 млн баррелям нафти в день, що на третину вище нинішнього рівня. Дії Ірану можуть знизити бажання інших нафтовидобувних країн заморожувати виробництво сировини.
Очікується, що зустріч нафтовидобувних країн пройде в квітні в Досі, повідомляє агентство Bloomberg.
У той же час ринок чекає цього тижня виходу даних про подальше зростання запасів палива в США, що підтверджує збереження дисбалансу на ринку.
Раніше МЕА опублікувало прогноз, згідно з яким видобуток нафти за межами ОПЕК в цьому році впаде на 750 тис. б/с, що на 100 тис. б/с більше, ніж очікувалося раніше.
Більшість найбільших банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. У вівторок нафта в Нью-Йорку подешевшала на 3,7% після зростання в понеділок на 5,5%.
Банк Goldman Sachs вважає, що обвал на сировинних ринках поки не завершився, та для ребалансування ринку ціни повинні зберегтися на низькому рівні ще якийсь час. Нові дані говорять про зростання запасів палива на складах Нью-йоркській товарній біржі, які досягли чергового рекорду, повідомляє агентство Bloomberg.
Найбільші нафтотрейдери прогнозують відновлення ринку нафти не раніше 2017 року.