Світові ціни на 3падають в понеділок на повідомленнях з імпорту Китаю і очікуваннях інвесторів угоди щодо іранської ядерної програми, свідчать дані торгів.
Станом на 7.16 за київським часом вартість липневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent опустилась на 0,74% - до 62,74 долара. Ціна липневих ф'ючерсів на нафту WTI зменшувалася на 0,98% - до 58,56 долара за барель.
Вплив на ціни "чорного золота", на думку експертів, зробило зниження попиту з боку Китаю. Згідно з даними Національного статистичного бюро Китаю, обсяг імпорту в країну в травні впав на 17,6% в річному вираженні, обсяг експорту знизився на 2,5%. Імпорт сирої нафти знизився в травні на 11% у порівнянні з даними 2014 року - до 23,24 мільйона тонн.
Крім того, інвестори очікують досягнення угоди Ірану щодо ядерної програми, що також позначається на цінах на нафту.
"Незважаючи на зусилля різних політиків у Вашингтоні, і різних урядів на Близькому Сході по зриву цього процесу, я дуже твердо переконаний в тому, що ми, ймовірно, досягнемо ядерної угоди з Іраном 30 червня або близько того", - цитує The Wall Street Journal старшого політичного аналітика Nomura International Аластера Ньютона.
З літа минулого року нафтові котирування знизилися більш ніж вдвічі, на початку поточного року наблизившись до позначки в 45 доларів за барель за маркою Brent. Рішення ОПЕК від 27 листопада 2014 року зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на день посилило обвал цін. Між тим наприкінці січня - початку лютого ціни на нафту стали демонструвати зростання - до рівня в 60 доларів за барель Brent.