Станом на 8:42 вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,14% - до 55,70 доларів за барель. Вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,10% - до 50,49 доларів за барель.
Зростання цін на "чорне золото" підтримують прогнози ОПЕК і Міжнародного енергетичного агентства (IEA) про зростання попиту на нафту і нафтопродукти у зв'язку зі скороченням видобутку в серпні. Згідно з даними IEA, нафтовидобувні країни картелю у серпні виконали угоду про скорочення видобутку сировини на 82%, тоді як у липні – лише на 75%. Видобуток скоротився на 210 тисяч барелів на добу - до 32,67 млн барелів.
Попит на сировину також підтримують дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes. Так, за підсумками робочого тижня, що завершився 15 вересня, кількість бурових установок у США зменшилася на вісім штук, або на 0,85% - до 936 одиниць. При цьому нафтових бурових установок стало менше на сім штук, або на 0,92% - 749 одиниць, а на газових одну штуку, або на 0,53% - 186 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок зросла на 430 штук, або в 1,85 рази.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.