Новини з Північної Кореї негативно вплинули на ринок, проте не викликали сильного падіння котирувань, зазначає MarketWatch.
Листопадові ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures в 11:00 подешевшали до $ 54,94 за барель. На торгах у четвер її ціна зросла до $ 55,88 за барель.
Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці у п'ятницю знизилися до $ 49,75 за барель. За підсумками минулої сесії їхня ціна зросла на 0,59 долара (1,2%) і закінчила день на позначці $ 49,89 за барель, що є максимальною позначкою з 31 липня.
З початку поточного тижня ціни WTI виросла на 4,8%, завершуючи "в плюсі" другий тиждень поспіль. В ході торгів у четвер котирування перевищували позначку $ 50 за барель вперше з 10 серпня.
Марка Brent на цьому тижні додала в ціні 2,8%.
Нагадаємо, міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.