Станом на 8:30 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,31% - до 51,58 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,39% - до 48,56 долара за барель.
Згідно з даними агентства "Рейтер", видобуток нафти в Лівії знизився на 252 тисячі барелів на добу після припинення виробництва на родовищах "Шарара" і "Вафа", які були заблоковані збройними угрупованнями.
При цьому видобуток на родовищі "Шарара" припинився в понеділок, 27 березня, а на "Вафі" - у неділю, 26 березня, повідомило агентство з посиланням на джерело в Національній нафтовій компанії Лівії (NOC).
Подорожчання нафти підтримують також дані Американського інституту нафти (API) про зростання запасів у США. Як свідчать дані API, вони зросли на 1,91 млн барелів, хоча експерти очікували більшого зростання - на два млн барелів.
Запаси на найбільшому в країні терміналі в Кушингу (Cushing) знизилися на 576 тисяч барелів. Запаси бензину зменшилися на 1,104 млн барелів, а запаси дистилятів - на 2,035 млн барелів.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.