Станом на 8:11 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,43% - до 51,12 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,57% - до 48 доларів за барель.
Напередодні у понеділок нафта дешевшала на п'ятничних даних американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про зростання кількості бурових установок у США. За підсумками робочого тиижня, що завершився 24 березня, кількість бурових установок у США зросла на 20 штук, або на 2,53% - до 809 одиниць. У річному виразі число бурових установок у США збільшилося на 74,4%, або на 345 одиниць.
Ціну на нафту також підтримує зниження курсу долара на тлі невдалого скасування реформи охорони здоров'я Obamacare в США. Інвестори побоюються провалу адміністрацією президента Дональда Трампа податкової реформи, яка повинна підтримати зростання економіки країни. Зниження курсу долара робить нафту дешевшою для власників іноземних валют та підтримує попит на неї.
Ринки також відстежують ситуацію з перспективою продовження угоди ОПЕК зі скорочення видобутку нафти. У неділю міністерський комітет з моніторингу виконання угоди про скорочення видобутку нафти країнами, що входять і не входять в ОПЕК, запропонував продовжити домовленості ще на півроку. У Комітеті чекають від секретаріату ОПЕК рекомендацій з даного питання, вони повинні бути надані наступного місяця.
"Члени ОПЕК відомі тим, що говорять одне, а роблять інше", - повідомив газеті The Wall Street Journal аналітик OptionsXpress в Сіднеї Бен Ле Брун (Ben Le Brun).
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.