Станом на 8:23 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,49% - до 50,69 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,6% - до 47,66 долара за барель.
Як свідчать дані Baker Hughes, за підсумками робочого тиижня, що завершився 24 березня, кількість бурових установок у США зросла на 20 штук, або на 2,53% - до 809 одиниць. У річному виразі число бурових установок у США збільшилося на 74,4%, або на 345 одиниць.
При цьому здешевлення нафти стримує повідомлення про те, що міністерський комітет з моніторингу виконання угоди про скорочення видобутку нафти країнами, що входять і не входять в ОПЕК, запропонував продовжити домовленості ще на півроку. У Комітеті чекають від секретаріату ОПЕК рекомендацій з даного питання, вони повинні бути надані наступного місяця.
Представники моніторингового комітету зустрілися в Кувейті в неділю, 26 березня. У нього входять міністри трьох країн ОПЕК - Венесуели, Алжиру і Кувейту, а також Росії та Оману, які не входять в картель.
Також у засіданні взяли участь генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо, міністр нафти Іраку Джаббар аль-Лаібі та міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруі.
За словами менеджера по роботі з клієнтами OM Financial Стюарта Іва (Stuart Ive), думку якого наводить газета The Wall Street Journal, якщо учасники угоди продовжать виконувати її, а сама угода буде продовжена, ціна на нафту марки WTI повинна перевищити поріг у 50 доларів за барель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.