Сьогодні, 6 серпня, ціни на нафту еталонних марок ростуть слідом за публікацією даних Міністерства енергетики США про зниження запасів в країні.
Дані біржових торгів опубліковані на сайті Investing.com.
Вартість жовтневих ф'ючерсів на Brent на Лондонській біржі ICE Futures вранці 6 серпня склала 45,36 долара за барель, що на 0,42% вище ціни на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у середу, 5 серпня ці контракти подорожчали на 0,74 долара за барель (на 1,7%).
Ф'ючерси на WTI на вересень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці 6 серпня подорожчали на 0,14%, до 42,25 долара за барель. Напередодні вартість цих контрактів збільшилася на 0,49 долара за барель (на 1,2%).
Запаси нафти в США за тиждень, що завершився 31 липня, знизилися на 7,373 млн барелів, свідчить опублікований 5 серпня щотижневий звіт Міненерго США. Запаси бензину зросли на 419 тис.барелів, дистилятів – на 1,592 млн барелів.
Експерти, опитані агентством S&P Global Platts очікували, що зниження запасів нафти складе 4,1 млн барелів, бензину – 1,3 млн барелів, а зростання запасів дистилятів – 100 тис.барелів. Доповідь API, опублікована 4 серпня, прогнозувала, що запаси нафти в США минулого тижня скоротилися на 8,59 млн барелів.
Водночас, триваюче зростання захворюваності коронавірусом у світі викликає побоювання, що темпи зростання світового видобутку нафти будуть перевищувати попит, з урахуванням другого етапу операції країн ОПЕК+, що почався 1 серпня, що передбачає часткове відновлення видобутку нафти – на 2 млн барелів на добу.
Спостерігачі ринку попереджають, що оптимістичні очікування, які знайшли своє відбиття в деякому підвищенні цін на нафту, можуть бути передчасними.
"Хоча побоювання з приводу слабкого попиту через коронавірус починають відходити на другий план зараз, ми вважаємо, що оптимізм, який проявляється учасниками нафтового ринку і самими цінами на нафту, є надмірним. Передчасне збільшення видобутку ОПЕК і той факт, що попит залишається відносно слабким, виступають проти будь-якого подальшого зростання цін", - зазначив сировинний аналітик Commerzbank Юджин Вайнберг.
Нагадаємо, 5 серпня повідомлялося, що ціни на нафту ростуть, попри збільшення числа випадків зараження коронавірусом по всьому світу і в США.
Підтримку цінам надають переговори про новий пакет допомоги американській економіці.
Нафта марки Brent подорожчала на 1,42% до 45,06 доларів за барель до 12:00 за київським часом, нафта WTI виросла на 1,46% до 42,31 долара за барель.
Раніше ZN.UA писало, що за січень-червень 2020 року в державний бюджет України надійшло 519,4 млрд грн, а у зведений бюджет — 653,8 млрд доходи загального фонду державного бюджету України за січень-червень 2020-го було залучено 450,9 млрд грн, що становить 92,2% від планового показника, тобто план наповнення загального фонду бюджету не був виконаний на 7,8%. Надходження по спеціальному фонду бюджету були перевиконані, в результаті чого сумарні доходи державного бюджету склали 93,8% від планового показника. Детальніше у матеріалі Тетяни Богдан "Доходи державного бюджету: позитивні зрушення на нестійкій базі".