За станом на 08:25 за московським часом, вартість лютневих ф'ючерсів (контрактів на угоди купівлі-продажу нафти, які будуть здійснені у майбутньому за обговореною вже зараз ціною – ред.) північноморської суміші марки Brent впала на 0,70% - до 54,08 долара за барель. Вартість січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI впала на 0,72% - до 51,31 долара за барель.
Нафтогазова компанія Baker Hughes завершила робочий тиждень зі збільшенням кількості бурових установок на 0,67%. Станом на 2 грудня були введені в експлуатацію ще чотири бурові установки, загальне число бурових установок у США таким чином збільшилася до 597-ми. Кількість нафтових бурових установок зросла на 0,63%. Минулого робочого тижня в експлуатацію ввели ще 3 таких установки, збільшивши кількість нафтових бурових установок США до 477 штук. Кількість газодобувних установок зросла на 0,85%. Минулого робочого тижня в експлуатацію ввели ще 1 таку установку, збільшивши кількість газодобувних бурових установок США до 119 штук.
"Кількість нафтових бурових установок продовжувала зростати цього тижня, на 3 штуки. З мінімуму, 27 травня 2016 року, виробники збільшили кількість вишок у США на 161 штуку (збільшення на 51%)", - повідомляє "Рейтер" із посиланням на анонімних аналітиків інвестиційного банку Goldman Sachs.
Раніше видання Bloomberg повідомило, що країни ОПЕК домовилися про скорочення видобутку нафти після року спорів. Перед цим агентство Reuters повідомляло, що Саудівська Аравія готова до компромісу з Іраном про скорочення видобутку нафти. Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх перед зустріччю міністрів країн ОПЕК заявив, що його країна згодна, аби Іран скоротив виробництво до рівня до введення західних санкцій.