Вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту марки Brent знижувалася на 0,89% - до 48,79 долара за барель, ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI - на 0,71%, до 46,25 долара за барель.
У вівторок нафтові ціни зросли до максимумів з липня на очікуваннях інвесторів неофіційної зустрічі членів ОПЕК на вересневому форумі в Алжирі і можливості досягнення угоди по заморожуванню рівня видобутку "чорного золота". Так, нафта марки Brent вперше з 7 липня перевищила позначку у 49 доларів за барель.
Проте в середу нафта торгується в "червоній зоні" на тлі даних Американського інституту нафти. Згідно з опублікованими даними, запаси нафти в США знизилися за тиждень, що завершився 12 серпня, на 1 мільйон барелів, а запаси бензину зросли на 2,2 мільйона барелів.
Тепер інвестори чекають дані про запаси від Міненерго США, які будуть опубліковані пізніше в середу. На думку аналітиків, комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень знизилися на 0,522 мільйона барелів, або на 0,2% - до 523,07 мільйона барелів.
Раніше повідомлялося про те, що "чорне золото" дорожчає на фоні посилення очікувань потенційної заморозки видобутку з боку країн-членів ОПЕК. Саудівська Аравія дала зрозуміти, що готова обговорити стабілізацію ринків в кулуарах Міжнародного енергетичного форуму у вересні в Алжирі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.