Світові ціни на нафту знижуються в останній день робочого тижня, відіграючи дані про зростання видобутку "чорного золота" в США, свідчать дані торгів.
Станом на 08.15 за київським часом вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,17% - до 51,92 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,16% - до 48,95 долара за барель.
Раніше на цьому тижні Міненерго США повідомило, що за тиждень, що завершився 28 липня, видобуток нафти в країні зросла на 0,21%, або на 20 тисяч барелів на добу, до 9,43 мільйона барелів на добу. У той же час комерційні запаси нафти знизилися менше, ніж очікували експерти - на 1,5 мільйона барелів, або на 0,3%, до 481,9 мільйона барелів.
"Події цього тижня показали, що певний песимізм повертається на ринок (нафти - ред.)", - йдеться в серпневому прогнозі National Australia Bank, який цитує агентство Рейтер.
Пізніше в п'ятницю інвестори чекають даних американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, a GE Company (BHGE) про динаміку кількості бурових установок в країні. За підсумками попередньої робочого тижня їх кількість у США зросла на вісім (дві нафтові і шість газових), або на 0,8%, до 958 одиниць. У річному виразі число бурових установок зросла на 495 штук, або в 2,1 рази.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.