Станом на 8:22 вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,38% - до 52,16 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,36% - до 49,41 долара за барель.
Згідно з даними Міненерго США, комерційні запаси нафти в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 28 липня, скоротилися на 1,5 млн барелів, або на 0,3% - до 481,9 млн барелів. Хоча експерти прогнозували більше зниження показника – на 2,957 млн барелів, або на 0,61% - до 480,443 млн барелів.
"Сильного збільшення попиту було достатньо, щоб пом'якшити "бичачі" інвестиційні настрої на ринку", - цитує агентство MarketWatch експертів банку ANZ.
Інвестори також чекають на сигнали щодо зниження обсягів видобутку нафти в країнах ОПЕК+ та вплинву на всі високі показники світових поставок. ANZ прогнозує зниження видобутку в четвертому кварталі, завдяки чому ціни на "чорне золото" виростуть вище 50 доларів за барель.
Згідно з липневою доповіддю Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), країни ОПЕК і ОПЕК+ у червні наростили видобуток нафти на 393,5 тисячі барелів на добу порівняно з травнем - до 32,611 млн барелів у добу, незважаючи на раніше досягнуті домовленості про скорочення видобутку.
Наступний місячний звіт ОПЕК буде опубліковано у четвер наступного тижня. Крім того, наступного тижня країни-учасниці ОПЕК проведуть дводенну зустріч, під час якої обговорять відсоток виконання зобов'язань зі скорочення видобутку сировини. При цьому декілька великих виробників, наприклад Еквадор, не впевнені в тому, що їм вистачить економічних ресурсів, аби підтримувати зниження обсягів.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.