Ціни на нафту марки Brent впали до мінімального рівня з березня 2009 року після наради ОПЕК, на якому організація не встановила навіть формального обмеження на видобуток.
Котирування січневих ф'ючерсів на марку Brent впали на 4,3% до 41,15 доларів за барель. Ціни контрактів на марку WTI на січень впали на 5% до 37,97 доларів за барель.
В опублікованій 4 грудня заяві ОПЕК за підсумками наради вперше за кілька десятиліть немає вказівки на ліміт видобутку, який до наради становив 30 мільйонів барелів на добу. Це пов'язано з розбіжностями між Саудівською Аравією та Іраном, який планує збільшити видобуток і експорт нафти після скасування санкцій в майбутньому році.
На думку аналітиків, картель таким чином дає зрозуміти іншим виробникам, що готовий миритися з низькими цінами, щоб не втратити частку ринку.
Рішення, прийняте в п'ятницю ОПЕК, означає, що "все можуть робити, що хочуть", заявив міністр нафти Ірану Биджан Зангане, який оцінює надлишок пропозиції на ринку в 2 млн б/д. Іран готується підвищити видобуток відразу після скасування міжнародних санкцій відносно країни.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.