Надлишкові борги України не забезпечують зростання її ВВП – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Надлишкові борги України не забезпечують зростання її ВВП – експерт © Андрій Товстиженко, DT.UA
Дорогі держпозики обслуговуються за рахунок вилучення ресурсів, що призначені для суспільних потреб.

Починаючи з першого кварталу 2018-го реальна процентна ставка за внутрішніми позиками в 2-4,5 рази перевищує темпи зростання реального ВВП. Це означає, що надзвичайно дорогі державні позики уряду України не забезпечують адекватний приріст реального ВВП в країні. Про це пише експерт Тетяна Богдан у своєму тексті для DT.UA.

За словами автора, при наявності жорстких обмежень на дефіцит бюджету, дорогі державні позики обслуговувались в основному за рахунок вилучення бюджетних ресурсів з інших сфер реалізації суспільних потреб.

Щодо ВВП обсяг платежів по державному боргу зріс з 7,5% у 2013 році до 10,8% ВВП в 2014-му, в 2017-му досяг максимального значення - 15,9% і в 2019 році зменшився до 11,6% ВВП. Сума процентних платежів по державному боргу збільшилася з 2,3% ВВП у 2013 році до 4,4% у 2015-му і надалі поступово зменшувалася - до 3% ВВП в 2019 році.

Значні суми процентних виплат за держборгом скорочували обсяг первинних витрат бюджету, які могли стати джерелом фінансування розвитку людського капіталу, надання громадянам і бізнесу громадських послуг належної якості та розвитку соціально-економічної інфраструктури.

Про це пише експерт Тетяна Богдан у своєму тексті для DT.UA "Кредити до зарплати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі