Нацкомісія з тарифами схвалила меморандум про "зелені" тарифи, але з зауваженнями

Поділитися
Нацкомісія з тарифами схвалила меморандум про
Реструктуризація "зеленого" тарифу має дискримінаційний підхід.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) постановила схвалити меморандум про "зелений" тариф із зауваженнями щодо тарифу на передачу електроенергії НЕК "Укренерго" і роботи вітроелектростанцій. Про це зазначається у відповідній постанові НКРЕКП.

У Нацкомісії відзначають, що реструктуризація "зелених" тарифів, передбачена в меморандумі, не поширюється на "зелений" тариф, встановлений для вітроелектростанцій, введених в експлуатацію до 30 червня 2015 року.

"ВЕС введені в експлуатацію за 30.06.2015 мають тривалий термін експлуатації і відповідно більше можливостей для повернення залучених інвестицій. Таким чином, така реструктуризація "зеленого" тарифу має дискримінаційний підхід, є необґрунтованим і таким, що порушує основні принципи правового порядку". - йдеться в повідомленні.

Також в НКРЕКП є зауваження щодо перегляду тарифу "НЕК" Укренерго" на послугу з передачі електричної енергії в частині забезпечення Гарантованих покупцем своєчасного виконання фінансових зобов'язань за "зеленим" тарифом.

"Беручи до уваги реструктуризовані розміри "зелених" тарифів, тариф на послугу з передачі електричної енергії з 1 серпня 2020 (у разі нездійснення інших заходів щодо реформування ринку електричної енергії) складе не менше 523 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість), що більше на 368 грн/МВт·год (або більше ніж у 3 рази) рівня, встановленого постановою НКРЕКП від 10 грудня 2019 № 2668, що може негативно відбитися на конкурентоспроможності української промисловості", - повідомляє регулятор.

Читайте також: Комітет ВРУ пропонує ввести відповідальність за підвищення цін на засоби індивідуального захисту

Кабмін схвалив меморандум про взаєморозуміння між урядом та інвесторами у відновлювані джерела енергії (ВДЕ). зокрема, зниження "зеленого" тарифу (з/т) для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових – на 7,5%.

Прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що Україна в умовах енергетичної кризи не може собі дозволити мати найдорожчу "зелену" енергію у Європі.

Детальніше про те, як Україні при наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і... без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі