Нацбанк у січні втратив ще $ 2,6 мільярда резервів, або 12,8%,

07 лютого, 2014, 16:46 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Минулого місяця НБУ витратив на підтримку гривні $ 1,7 млрд. Золотовалютні резерви скоротилися до мінімуму за вісім років.

Золотовалютні резерви Національного банку України в січні 2014 року скоротилися на 12,8%, або на $ 2,6 млрд. Таким чином, станом на 1 лютого резерви склали $ 17,8 млрд. Це мінімальний обсяг з червня 2006 року, коли в запасах НБУ залишалося $ 17,7 млрд.

Падіння золотовалютних резервів Нацбанк пояснює значними виплатами за зовнішнім держборгом. Крім того, як повідомив регулятор, минулого місяця НБУ витратив на підтримку гривні на міжбанку $ 1,7 млрд (негативне сальдо валютних інтервенцій).

"...Динаміка протягом січня 2014 була обумовлена необхідністю своєчасного виконання державних боргових зобов'язань в іноземній валюті (понад $ 1,1 млрд), включаючи здійснення платежів на користь Міжнародного валютного фонду ($ 0,65 млрд), а також проведення заходів щодо підтримки рівноваги на валютному ринку", - пояснює НБУ.

Як відомо, після декількох років стабільності з початку 2014 року курс гривні почав падати, незважаючи на спроби інтервенціями Нацбанку утримати його від такого суттєвого зниження. Особливо істотним падіння курсу гривні стало після загострення зіткнень протестувальників і правоохоронців, пов'язаних із прийняттям Верховною Радою законів 16 січня. У результаті курс гривні на ринку почав падати і на кінець дня 5 лютого досяг 9,0000 грн/$, що на 8,6% перевищувало курс на початок року.

За словами учасників ринку, Нацбанк за допомогою держбанків робив спроби стримувати девальвацію національної валюти інтервенціями, проводячи їх за курсом спочатку 8,4 грн/$, а потім 8,6 грн/$ і 8,7 грн/$. Однак за відсутності бажаного ефекту НБУ 6 лютого прийняв постанову про запровадження низки обмежень на купівлю валюти. Крім того, НБУ вперше за останні кілька років змінив офіційний курс гривні до долара, встановивши його відразу на історично мінімальному рівні 8,7 грн/$ після звичних вже 7,99 грн. Це призвело до зміцнення курсу на міжбанку до 8,55 грн/$. !zn

Related video

Читайте також:

НБУ знизив офіційний курс гривні до історичного мінімуму - 8,7 грн за долар

zn
zn
Експерти: Валютна політика України - така ж, як у Гондурасу

За матеріалами: ZN.UA/Интерфакс-Украина / Інтерфакс-Україна / Підготував/ла : Павел Заяц
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК