Нацбанк попросив Верховний суд застосувати "антиколомойський" закон у справі сім'ї Суркісів

Поділитися
Нацбанк попросив Верховний суд застосувати "антиколомойський" закон у справі сім'ї Суркісів © ТСН
Сьогодні Верховний суд розглядає справу щодо пов'язаності Суркісів з екс-акціонерами Приватбанку.

Національний банк (НБУ) подав заяву в Велику палату Верховного суду про застосування норм так званого "антиколомойського" закону у процесі про визнання сім'ї Суркісів пов'язаними особами Приватбанку.

Чергове засідання суду заплановано на 10:30 15 червня.

"Заява вже знаходиться в матеріалах справи, НБУ просить застосувати норми закону (пов'язаними з Приватбанком Суркісів визнав НБУ, згідно із законом, рішення державних органів не можна скасувати, - ред.). Нацбанк просить застосувати норми закону", - заявив на брифінгу адвокат Привату Олег Лазовський.

НБУ також просить закрити провадження, уточнив він в коментарі Liga.

"При цьому, якщо суд змінить юрисдикцію спору з адмиристративной на господарську (адмінспори стосуються рішень суддів, господарські - комерційних відносин юросіб незалежно від форми власності), як вимагає сторона банку, норми закону не будуть застосовуватися в цьому спорі. Але в такому разі виробництво повинно бути автоматично закрито. Якщо позивачі вважатимуть за потрібне, вони зможуть розпочати розгляд, але вже в господарському суді першої інстанції", - зазначив Лазовський.

Читайте також: Число заражених коронавірусом у світі перевищило 300 тисяч

Повідомлялося, що суд вперше застосував "антиколомойский" закон. Господарський суд Києва 12 червня задовольнив клопотання Приватбанку про закриття проваджень за двома позовами екс-акціонерів банку про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав закон № 2571-п "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", який також відомий як "антиколомойський" закон.

11 червня ряд народних депутатів подали до КС подання щодо конституційності закону про банки.

За інформацією ZN.UA, Офіс президента досяг домовленостей з Конституційним Судом про максимальне затягування розгляду даного питання, так само як і про перевірку конституційності закону про ринок землі. Формальні норми вимагають розгляду звернення в КС протягом 6 місяців, однак ці норми не дотримуються. Зокрема, рішення за зверненням щодо закону про люстрацію не виноситься вже п'ятий рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі