"Це перше реальне застосування банківського закону 590-IX українськими судами. Проаналізувавши матеріали справ [№910/17630/19 за позовом ТОВ "Реватис" та №910/17541/19 за позовом ТОВ "КС Груп"], суд прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання Приватбанку і закрив провадження по обох справах", - йдеться в повідомленні.
Провадження у справі підлягає припиненню на підставі пункту 7 прикінцевих та перехідних положень так званого "антиколомойського" закону.
"Закон 590-IX передбачає право колишніх акціонерів банків на компенсацію заподіяної шкоди, забороняючи при цьому визнавати недійсними договори, укладені в процесі виведення банків з ринку", - нагадали в прес-службі.
Як повідомлялося, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав закон № 2571-п "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", який також відомий як "антиколомойський" закон.
11 червня ряд народних депутатів подали до КС подання щодо конституційності закону про банки.
За інформацією ZN.UA, Офіс президента досяг домовленостей з Конституційним Судом про максимальне затягування розгляду даного питання, так само як і про перевірку конституційності закону про ринок землі. Формальні норми вимагають розгляду звернення в КС протягом 6 місяців, однак ці норми не дотримуються. Зокрема, рішення за зверненням щодо закону про люстрацію не виноситься вже п'ятий рік.
Додамо, що ініціаторами подання стали народні депутати від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко і Юлія Тимошенко.
Раніше Солом'янський районний суд Києва залишив без розгляду позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України (НБУ), "Приватбанку" та Міністерства фінансів. Екс-акціонер Приватбанку намагався визнати недійсними і розірвати укладені договори з компаніями Kroll, AlixPartners, Hogan Lovells, "Астерс".