Нацбанк обіцяє "цінову стабільність" у наступні 5 років

Поділитися
Нацбанк обіцяє © Андрій Товстиженко, DT.UA
Проведення Нацбанком грошово-кредитної політики буде націлено на безумовне виконання його основної конституційної функції щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України.

Пріоритетом для Національного банку України є збереження купівельної спроможності національної валюти шляхом підтримки у середньостроковій перспективі (3.

Про це йдеться в офіційному повідомленні прес-служби НБУ.

При цьому регулятор нагадує, що забезпечення стабільності національної валюти є його основною конституційною функцією, і грошово-кредитна політика Нацбанку буде орієнтована на виконання цієї функції і надалі.

"При виконанні своєї основної функції НБУ має виходити із пріоритетності досягнення та підтримки цінової стабільності в державі..." - йдеться у повідомленні регулятора.

zn
zn
У Нацбанку не вважають, що "перегнули палицю" з дефляцією

НБУ відзначає, що за підсумками перших шести місяців 2013 року показник приросту індексу споживчих цін (споживчої інфляції) в річному вираженні знаходився в межах від мінус 0,8% (у березні та квітні) до мінус 0,1% (у червні). Така динаміка, за оцінками Нацбанку, зумовлена зростанням пропозиції продтоварів у результаті високого врожаю і на тлі стабільності світових цін на продовольство, відсутністю істотних коригувань адміністративно регульованих цін і тарифів, а також "врівноваженою грошово-кредитною політикою, що не допускає шоків монетарного характеру і сприяє поліпшенню ринкових очікувань".

Загальний обсяг кредитів, наданих банками суб'єктам господарювання, у першому півріччі 2013 року зріс на 3,3%. Середньозважена відсоткова ставка за кредитами в національній валюті у червні 2013 року порівняно з початком року знизилася на 2,3 п.п. - до 15,3%, на міжбанківському кредитому ринку - на 5,8 в.п., до 2,3%. !zn

Читайте також:

Обмін валюти на гривню може стимулювати зростання цін - експерт

У наступні три роки високої інфляції і девальвації не буде, - банкір

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі