Тільки зниження темпів інфляції може стати передумовою для зниження рівня облікової ставки Національним банком. Про це на брифінгу сказав заступник голови Національного банку Олег Чурій, повідомляє "Укрінформ".
"Якщо мова йде про зниження процентних ставок, то це може відбутися тільки тоді, коли ми побачимо процес зниження інфляції. У тому разі, коли наш прогноз буде відповідати цілям, що стосуються інфляційних цілей в наступному році - наш прогноз в 6,3%, що трохи вище цілі в 5% плюс-мінус 1%", - заявив заступник голови НБУ.
"Тобто, коли ми побачимо, що інфляція дійсно знижується до цього рівня, НБУ може прийняти рішення про зниження своєї облікової ставки і, відповідно, банки будуть знижувати свої ставки як за кредитами, так і за депозитами ", - сказав Чурий.
Він зазначив, що зараз Нацбанк проводить жорстку монетарну політику, яка полягає в підтримуванні високих процентних ставок, і це, в свою чергу, підвищує привабливість гривні як інструменту інвестування.
Повідомлялося, що Нацбанк зберіг облікову ставку без зміни на рівні 18% річних.
Раніше, 25 жовтня, Нацбанк також вирішив залишити без змін облікову ставку на рівні 18% річних.
НБУ з 7 вересня підвищив облікову ставку на 0,5 процентних пункту - до 18% річних для приведення рівня інфляції в межі цільового діапазону.
З 27 жовтня 2017 року НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% з 1 березня цього року. Потім с 12 липня НБУ підвищив облікову ставку до 17,5%.