НБУ підвищив облікову ставку до 17%

Поділитися
НБУ підвищив облікову ставку до 17% © Нацбанк України / Flickr
Це четверте поспіль підвищення.

Національний банк України вирішив дотримуватися подальшого посилення монетарної політики та з 2 березня підвищив облікову ставку до 17% з 16%. Про це під час брифінгу 1 березня повідомив в. о. голови НБУ Яків Смолій.

"Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17% річних із 2 березня 2018. Четверте поспіль підвищення ключової процентної ставки є доцільним, враховуючи відсутність істотних ознак ослаблення інфляційних ризиків і спрямоване на зниження споживчої інфляції до цільового рівня у середньостроковій перспективі", - сказав він.

За словами Смолія, інфляційні ризики, які відзначав НБУ в січні, під час затвердження попереднього рішення про облікову ставку, все ще залишаються актуальними. У числі таких ризиків в НБУ відзначили високу вразливість економіки України через зволікання із залученням чергового кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, підвищення інфляційних очікувань економічних агентів, а також суттєві темпи зростання споживчого попиту.

При цьому Нацбанк вважає актуальним січневий прогноз щодо зниження інфляції до 8,9% в 2018 році і її повернення до цільового діапазону в середині 2019 року.

У той же час Смолій додав, що таке рішення про облікову ставку, яка буде затверджуватися в квітні 2018 року, буде прийматися з урахуванням нових макроекономічних прогнозів, у тому числі щодо інфляції.

Зазначимо, що це вже четверте рішення про підвищення облікової ставки НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року і до 16% річних з 26 січня 2018 року.

Як відомо, зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок щодо внесків і позик. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються НБУ комерційним банкам. Що вона вища, то дорожче обходяться банкам позики рефінансування, як наслідок дорожче вони пропонують власні кредити, і менше позичальників оформляють позики.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі