НАБУ завершило розслідування щодо стабілізаційного кредиту VAB Банку

Поділитися
НАБУ завершило розслідування щодо стабілізаційного кредиту VAB Банку © Бизнес
Мова йде про кредит у 1,2 млрд грн.  

У минулу суботу, 2 липня, НАБУ та САП фіналізували розслідування щодо підозри 14 осіб у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який надано Нацбанком комерціному ПАТ «ВіЕйБі Банк». Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

Зазначаються підозрювані: 9 посадовців Нацбанку, в т.ч. експершого заступника голови НБУ; ексзаступника голови правління ПАТ «ВіЕйБі Банк»; заступника директора ТОВ (компанії, що готувала рецензію на оцінку майна банку); трьох посадових осіб приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ПАТ «ВіЕйБі Банк»;

Розслідування за підозрою ще трьох осіб — фактичного власника, ексголови правління та ексголови спостережної ради ПАТ «ВіЕйБі Банк» —  виділене в окремі провадження, які зупинено у зв’язку з розшуком цих осіб.

Деталі завершення розслідування не уточнюються. Зазначається лише, що: «Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з жовтня 2016 року. В лютому 2019 року колишній Генеральний прокурор Юрій Луценко визначив підслідність у цьому кримінальному провадженні за ГСУ Національної поліції, слідчі якої 09.08.2019 закрили провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України, тобто у зв’язку з відсутністю складу злочину. Однак, у вересні 2019 року постанову про закриття скасовано Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро», - говориться у повідомленні.

Нагадаємо, що стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, «ВіЕйБі Банк» не повернув.

Повідомлялось, що Офіс генерального прокурора Ірини Венедіктової з червня блокує екстрадицію колишнього власника VAB Банку Олега Бахматюка, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.

Раніше Верховний суд України визнав незаконним рішення правління Національного банку, спрямовані на виведення з ринку банку "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка. Також Бахматюка підозрюють, в тому, що він спільно з менеджментом VAB-банку організував фінансові операції з незаконно отриманими стабкредитом, спрямовані на маскування джерела їх походження та їх місцезнаходження. У листопаді 2019 року Бахматюка оголосили в розшук. Бізнесмен, перебуваючи за кордоном, висловив готовність спілкуватися з НАБУ через адвокатів, а також за допомогою відеозв'язку.

Детальніше про те, хто й чому зливає справу щодо виведення коштів з «ВіЕйБі Банку» читайте в статті Василя Білецького "Між ГПУ і Бахматюком" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі